اصطلاحات اساسی در دنیای تایپوگرافی را بیاموزید. در این مقاله ، اموزش کامل تایپوگرافی و چند اصطلاح سوء استفاده را توضیح خواهیم داد ، روی ارقام و نمادها لمس می کنیم و برخی از اصطلاحات ضروری برای تایپ را توضیح می دهیم.

در دنیای تایپوگرافی و طراحی ، اصطلاحات بی شماری وجود دارد که برای شناختن طراحان مبتدی ضروری است. برخی از این اصطلاحات به طور گسترده گیج و سوءاستفاده می شوند. در این راهنمای نهایی برای تایپوگرافی پایه ، من اصطلاحات اساسی را که باید بدانید جمع آوری کرده ام. برخی از اصطلاحات اساسی سوء تفاهم ، مانند تفاوت بین نوع و فونت را طی می کنم. همچنین انواع مختلف فونت ها را لمس می کنم ، انواع مختلف ارقام و نمادها را توضیح می دهم و برخی از جزئیات ضروری برای تایپ کردن را توضیح خواهم داد.

Typeface در مقابل قلم
یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام صحبت کردن در مورد نوع ، مخلوط کردن اصطلاحات "نوع" و "فونت" است. تمایز بین این اصطلاحات می تواند کمی گیج کننده باشد ، بنابراین اجازه دهید در مورد معانی مختلف آنها صحبت کنیم.

تایپ گروهی از کاراکترها هستند که یک DNA مشترک دارند. به عنوان مثال ، Alegreya Sans یک نوع متفاوت از Rockwell Std است.

https://maktabtv.com/Courses/typography/

قلم مجموعه خاصی از گلیف ها در حروفچینی است. به عنوان مثال ، 12 pt Franklin Gothic URW Light یک قلم متفاوت از 14 pt Franklin Gothic URW Light است. اگر در مورد وزنه های مختلف صحبت می کنید ، از همان تعریف استفاده می کنید. 12 Franklin Gothic URW Light با کتاب Franklin Gothic URW تفاوت دارد.

اموزش کامل تایپوگرافی6

اموزش کامل تایپوگرافی5

اموزش کامل تایپوگرافی4

، ,اصطلاحات ,نوع ,توضیح ,gothic ,franklin ,را توضیح ,برخی از ,franklin gothic ,gothic urw ,urw light

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهر طرح های توجیهی کولر گازی ارزان کمیک ایران TMNT TWEET WorkingMan تجربه های زندگی سینما کره شهر طراحی سفارش انواع طراحی طراحی و چاپ جعبه همبرگر